O mne

Už je to nejaký čas, čo som zo zvedavosti kúpila 10 bielych hodvábnych šatiek, tešila sa z nich, pozerala na ne  a rozmýšľala čo s nimi. Vtedy mi ani vo sne nenapadlo, že ich raz bude viac.

 

Množstvo hodvábnych výrobkov, ktoré vzniklo mojimi rukami ku dnešnému dňu presne neviem, ale viem že to číslo je určite štvorciferné. Nestalo sa tak však len vďaka môjmu nadšeniu,  ale hlavne vďaka príjemnej odozve záujemcov o moju tvorbu. A nesmiem zabudnúť ani na podporu od svojej rodiny. Za toto všetko veľmi ďakujem, že som sa dostala tam, kde som teraz.

Od roku 2010 tvorím pod iniciálami svojho mena ĽG, ručne maľované hodvábne originálne šály, šatky, doplnky a odevy kombinované s hodvábom.

Vyštudovala som  Fakultu textilnú na Technickej Univerzite v Liberci, obor projektovanie konfekčných výrobkov. Po štúdiu som pracovala  v odevnom podniku, ale moja vášeň k farbám ma zviedla smerom, ktorým teraz kráčam. Stále sa učím , skúšam a zdokonaľujem tak, aby práca ktorú odvediem mala zmysel, bola predovšetkým robená so srdcom a aby bola spokojnosť na oboch stranách, na mojej i na strane spotrebiteľa. Prácou, ktorú do tohto vzácneho materiálu vkladám, sa ho snažím posunúť na inú úroveň a odovzdať spolu s ním aj kúsok môjho farebného sveta. Pracujem so 100% prírodným hodvábom, prevažne pongé 5, habotai 8 a crepe de chine, šifónom. Farby  fixujem, takže finálny výrobok je odolný pri praní i používaní. Vzory a motívy na výrobkoch sú moje vlastné, sú  ovplyvnené  pocitmi, vnímaním, inšpirované okolím, prírodou, trendami a módou. Každý kus z mojej tvorby je jedinečný.

Vopred  každému, kto sa u mňa rozhodne nakúpiť ĎAKUJEM a zároveň prajem príjemné chvíle s mojim výrobkom, nech si splní svoju službu čo najlepšie a je dobrým spoločníkom čo najdlhšie.

Ľubka