Vy ste tá posledná ingrendiencia, len s Vami bude moje dielko kompletné, len Vy mu vdýchnete dušu.

 

 

                   *

Už je to nejaký čas, čo som zo zvedavosti kúpila 10 bielych hodvábnych šatiek, tešila sa z nich, pozerala na ne a rozmýšľala čo s nimi. Vtedy mi ani vo sne nenapadlo, že ich raz bude viac.

Všetko začalo v roku 2010, kedy som nabrala odvahu ísť do toho.

Podpora rodiny, moje nadšenie a odozva na moju tvorbu pomohli tomu, že dnes tvorím pod iniciálami svojho mena ĽG, ručne maľované hodvábne  šály, šatky, doplnky a obliečky.

Nič nebolo plánované, len  hodváb  a moja silná vášeň k farbám  ma zviedli smerom, ktorým teraz kráčam. Stále sa učím, skúšam a zdokonaľujem. Som samouk, nemám žiadne výtvarné vzdelanie, teda ak sa ráta základné, ľudová škola umenia, tak to mám 🙂 Pri každom jednom kúsku sa naučím niečo nové. Koľko som toho už presne namaľovaľa netuším, ale veľa, číslo je určite štvorciferné.

Mojim cieľom je, aby práca ktorú odvediem mala zmysel, bola predovšetkým robená so srdcom a aby bola spokojnosť na oboch stranách, nielen na mojej, ale hlavne na strane spotrebiteľa. Spokojnosť zákazníka je to, čo ma učí a posúva ďalej .

Prácou, ktorú do tohto vzácneho materiálu vkladám, sa ho snažím posunúť na inú úroveň a odovzdať spolu s ním aj kúsok z môjho farebného sveta. Ku každému jednému dielku pristupujem s úctou a láskou.

Pracujem so 100% prírodným hodvábom, prevažne pongé 5, habotai 8 a  šifónom. Farby určené na hodváb tepelne fixujem, takže finálny výrobok je odolný pri praní i používaní. Vzory a motívy na výrobkoch sú ovplyvnené mojimi pocitmi, myšlienkami, vnímaním okolia, inšpirujem sa prírodou, trendami a módou. Farby vyberám podľa momentálnych predstáv a užívam si to. Teším sa z každého dotyku štetca na hodvábe, ako sa farbičky ku sebe majú a spolu tak vytvárajú niečo čarovné.

A PRE KOHO TO VŠETKO ROBÍM?

  • pre všetky milovníčky šatiek 🙂
  • pre Vás, ak chcete obdarovať milovníčku šatiek
  • pre Vás, čo uprednostňujete prírodný materiál a ručnú prácu
  • pre Vás, čo sa chcete odlíšiť a obľubujete takéto farebné šialenosti aké vytváram
  • pre Vás, čo hľadáte malý darček
  • pre Vás všetkých, čo si chcete urobiť len tak radosť 🙂
  • a v neposlednom rade pre Vás, čo podporujete ručnú prácu a malých tvorcov ako som ja.

 

Vopred každému, kto sa u mňa rozhodne nakúpiť ĎAKUJEM a zároveň prajem príjemné  chvíle s mojim výrobkom, nech si splní svoju službu čo najlepšie a je dobrým spoločníkom čo najdlhšie.

Ľubka